13

FA-007

FA-007_S.png
  • new
Availability: available
Dispatched within: 24 hours
Delivery: The price does not include any possible payment costs check the delivery methods
Price: €158.40 158.40
quantity szt.

product unavailable

add to wish list
* - Field mandatory
Vendor: -
Product code: 6077-4032D_20220929203109

Description

Filtr przeciwzakłóceniowy FA-007

Filtry typu FA-... są elementami biernymi przeznaczonymi do tłumienia niepożądanych sygnałów elektrycznych. Ich podstawową cechą jest tłumienność wtrąceniowa czyli zdolność do minimalizowania poziomu zakłóceń sygnałów elektrycznych w określonym paśmie częstotliwościowym. Posiadają cechę wzajemności, minimalizują zakłócenia przewodzące wchodzące z sieci zasilającej do danego urządzenia oraz wychodzące z urządzenia w kierunku sieci zasilającej.

Tłumienie zakłóceń jest zagadnieniem bardzo złożonym. Rosnąca ilość urządzeń elektrycznych wykorzystujących elementy nieliniowe oraz półprzewodnikowe powoduje wzrost zakłóceń w sieci elektroenergetycznej. Jedną z podstawowych trudności w tłumieniu zakłóceń jest ich losowy charakter widma amplitudowego i częstotliwościowego oraz częstość występowania. Skuteczność tłumienia zakłóceń przewodzonych przez dany filtr zależy między innymi od rodzaju tych zakłóceń oraz parametrów pracy urządzenia zainstalowanego za filtrem czyli obciążenia filtra.

Filtry FA-... zaprojektowano w oparciu o wyspecyfikowane elementy indukcyjne i pojemnościowe połączone w układ kilkustopniowy. Filtry tłumią zakłócenia symetryczne i asymetryczne. Oprócz tłumienia zakłóceń zabezpieczają urządzenie przed typowymi przepięciami występującymi w sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia. W związku z różnorodnością urządzeń oraz zakłóceń proponuje się filtry zróżnicowane pod względem parametrów tak aby konstruktorzy projektujący określone urządzenie mieli wybór pozwalający na uzyskanie zakładanego efektu.

Files to download:

Shipping costs The price does not include any possible payment costs

Shipping country:
up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl